Вести

  • |

Нетпрес, 08.03.2010


Голем пожар на истанбулскиот аеродром "Ататурк"


Голем пожар избувнал измината ноќ на главниот истанбулски аеродром "Ататурк" но засега нема податоци за повредени или за предизвикана штета, пренесуваат локалните медиуми. Причините за пожарот не се утврдени, тој избувнал на електрана, која во случај на прекин на струја го снабдува аеродромот со електирична енергија, јавуваат агенциите. На самото место се наоѓаат пожарникарски екипи, пренесуваат агенциите, додавајќи дека летовите поради пожарот нема да бидат одложени.

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika