Вести

  • |

А1, 15.04.2010


Авионот на Качински паднал поради пилотска грешка


Пилотска грешка веројатно ја причинила несреќата со полскиот авион во саботата во близина на Смоленкс во Русија, кога загина претседателот Лех Качински и уште 95 лица. Тоа го покажуваат првите експертизи на црните кутии на леталото, соопшти извор близок до истрагата.

Руските власти веќе утврдија дека трагедијата не била предизвикана од експлозија или од пожар.

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika