Вести

  • |

МРТ, 15.04.2010


Под остатоците на авионот во Смоленск пронајдени остатоци од тела


Под остатоците на полскиот претседателски авион Тупољев 154 кој во сабота се сруши во Смоленск, истражните органи пронашле повеќе делови од тела на загинатите патници. Нивната идентификација, како што велат истражните органи, ќе биде многу тешка. Погледот на местото на несреќата е стравичен, парчиња од срушениот авион помешани со делови од телата на загинатите патници и нивни расфрлани предмети, пренесуваат медиумите. Досега се идентификувани се 56 од 97 загинати. Идентификацијата на телата би можела да потрае до средината на следната недела. Откако во неделата во Варшава пристигна ковчегот со телото на загинатиот полски претседател Лех Качински, денеска ќе бидат испратени и останатите тела.

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika