Вести

  • |

А1, 28.04.2010


Присилно слетал хеликоптерот на Сали Бериша


Присилно слетал хеликоптерот со кој албанскиот премиер Сали Бериша во неделата се враќал од Косово во Тирана.

Присилното слетување се случило на воениот аеродром кај Ѓадер поради дефект на моторот, јави албанската ТВ станица “Топ ченел“, која се повикува на владини извори.Слетувањето било побарано од надлежните служби, а во Ѓадер каде што слетал хеликоптерот на Бериша, брзо реагирала и командата на Армијата.Потоа Бериша до Тирана бил превезен со автомобил.Copyright 2010 makfax. Сите права се задржани. Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со makfax.

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika