Вести

  • |

Алфа ТВ, 14.04.2010


Tројца загинати при уривање на воен авион во САД


Три лица загинаа при уривање на американскиот воен авион во сојузната држава Џорџија, соопшти портпаролот на Воздухопловна служба на Воената морнарица на САД, Хери Вајт.

Според Вајт, во тек е потрага по уште едно лице за кое се верува дека било во урнатиот авион. Тој нагласи дека загинатите биле членови на екипажот на леталото.- Авионот беше на рутинска вежба низ округот Фанин, кога се урна на околу два часа северно од Атланта, рече Вајт, додавајќи дека засега не се познати причините за падот на леталото.Американските медиуми во првите извештаи информираа дека авионот при падот удрил во куќа, но шерифот во округот Фанин соопшти дека авионот прелетал „многу блиску“ до една куќа пред да падне во блиската шума

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika