Вести

  • |

Алфа ТВ, 12.05.2010


Авионска несреќа во Триполи, загинаа 105 луѓе


105 луѓе загинаа откако либиски авион, кој пристигнувал од Јоханесбург, се урна денеска на аеродромот во Триполи, изјавија претставници на безбедносната служба на аеродромот.Авионската несреќа се случила утрово, додека авионот слетувал.

Загинаа сите 94 патници и 11 членови на екипажот.Станува збор за авионот Ербус 303-200 на либиската авиокомпанија „Ал Африкија Ервејс“.

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika