Вести

  • |

04.05.2010


Беспилотно летало се урна во Бутел


Беспилотно летало околу 7 часот и 55 минути се урна кај обиколницата во населбата Бутел.Според изјави на граѓани, леталото се запалило, изгубило контрола и удрило на земја предизвикувајќи силна експлозија.

Се уште нема официјални информации на кого му припаѓа беспилотното летало.Информации нема ниту контролата за летање, но сигурно е дека не полетало од спортскиот аеродром во Скопје.Од АРМ велат дека леталото не е нивно, а од МВР проверуваат.

Беспилотното летало, според неофицијални извори, се урнало на враќање од мисија за надгледување на теренот.Екипите од војската и полицијата се на терен. Не е познато дали леталото при падот предизвикало жртви или материјална штета.

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika