Вести

  • |

МРТ, 17.05.2010


Исчезна авион на компанијата „Памир Ервејз“


Исчезна авион со 38 патници на авиокомпанијата „Памир Ервејз“ во Авганистан, соопшти гувернерот на локалната провинција Кундуз, Мухамед Омар. „Стравуваме дека авионот на Памир најверојатно се урнал “, изјави Омар.

Авионот што летал од северниот град Кундуз до главниот град Кабул, исчезнал од радарите околу 8 часот по локално време, а се претпоставува дека во авионот имало и странски државјани.

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika