Вести

  • |

Алфа ТВ, 17.05.2010


Патнички авион со 40 патници и членови на екипажот се урна во Авганистан


Патнички авион со приближно 40 лица во него денеска се урна на стотина километри северно од Кабул, соопштија американските медиуми, повикувајќи се на началникот на полицијата на аеродромот во авганистанскиот главен град Кабул.

Авионот на локалната авиокомпанија „Памир ервејз“ изведувал лет од градот Кундуз кон Кабул, изјави гувернерот на провинција Кундуз.Тој додаде дека меѓу патниците имало неколку странци.

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika