Вести

  • |

Нетпрес, 16.05.2010


Суринами: Паднал “Антонов“, осум настрадани


Авион “Антонов“ на авиокомпанијата на Суринами се урнал во зафрлен дел на земјата. Во несреќата во јужноафриканската држава загинале двајцата пилоти и шест патника, јавиле локалните власти.

Причините за падот сеуште биле непознати пренесуваат утрово светските агенции. Леталото паднала набргу по полетувањето од аеродромот “Годо Оло“ лоциран во источниот дел на Суринами, соопштила локалната Управа за цивилен авиосообраќај.

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika