Вести

  • |

Нетпрес, 26.05.2010


Торонто: Паднал приватен авион, двајца мртви


Приватен авион паднал на покрив на деловна зграда во североисточниот дел на Торонто, Канада. Во несреќата има двајца загинати, информирала канадската полиција, објавуваат медиумите. Несреќата се случила во вторник во близина на еден приватен аеродром во Маркам, северен дел на Торонто. Според првичните информации на леталото со четири седишта му откажал моторот, што била главна причина за падот, пренесува “Индекс хр“.

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika