Вести

  • |

Алфа ТВ, 09.06.2010


Романец преживел авионски лет сокриен во просторот за тркала


Романец тајно се вовлекол во просторот на тркалата на авион паркиран на виенскиот аеродром и преживеал лет до Лондон, соопшти денеска австриската полиција.Како што изјави Лео Лаубер, шеф на аеродромската полиција во Виена, 20. годишниот Романец се провлекол под жичаната ограда со која е заграден аеродромот и се сокрил во просторот кај тркалата на авионот што се наоѓал во близина.

Авионот е во сопственост на угледен шеик од Обединетите арапски емирати, кој полетал од Австрија во саботата вечер.По слетувањето во Лондон, Романецот буквално испаднал низ отворот на леталото, по што го уапсила британската полиција.

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika