Вести

  • |

МРТ, 03.06.2010


Се урна српски воен авион, пилотот преживеал - четврток, 03 јуни 201


Српски воен авион се урна денеска во централна Србија, при што пилотот преживеал откако се катапултирал од леталото. Како што јави српската агенција Бета, станува збор за авион од типот „орел“, што полетал од базата во Лаѓевци во близина на Кралево. Леталото паднало во Гружанското езеро, а пилотот се здобил со повреди, но е вон животна опасност.

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika