Вести

  • |

Нетпрес, 14.07.2010


Авион принудно слетал на нива кај Солун


Авион принудно слетал на нива во близина на Солун, објави електронското издание на грчкиот весник “Елевтеротипија“.

Авионот, сопственост на авиоклуб од Солун, патролирал во реонот поради евентуални пожари, а се приземјил принудно поради технички проблеми во близина на затворот на Касандра.

Леталото слетало успеашно и двајцата патници минале неповредени. На местото веднаш пристигнала противпожарна екипа.

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika