Вести

  • |

МРТ, 29.07.2010


Воен авион се урна на Аљаска


Транспортен воен авион се урна на Аљаска за време на вежбовен лет, јавува Асошиејтед Прес. Во авионот патувале четири лица, но нивната судбина е неизвесна. Авионот од типот C-17 вршел вежбовен лет кога се урнал во близина на американската база „Елмендорф“, недалеку од градот Анкориџ. Очевидци за АП говорат дека виделе голема огнена топка и голем облак од чад што се издигнал по падот на авионот.

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika