Вести

  • |

Нетпрес, 21.07.2010


САД: 30 повредени во авион зафатен од турбуленции


Околу 30 патници во патнички авион на авиокомпанијата “ Јунајтед Ерлајнс“ биле повредени откако леталото влетало во силни турбуленции.

Еден човек се наоѓа во тешка состојба пренесуваат американските медиуми. Авионот лета од Вашингтон за Лос Анџелес.

Во него имало 255 патници и 10 членови на екипажот. Од Организацијата за авијација информирале дека турбуленциите го зафатиле летот над Канзас, објавува АП.

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika