Вести

  • |

Нетпрес, 19.07.2010


Технички проблем приземји авиот на “Туркиш ерлајнс“


Патнички авион на компанијата "Трукиш ерлајнс" се приземјил набргу по полетувањето од меѓународниот аеродром Ататурк, соопшти агенцијата “Анадолија“. Авионот "Боинг 737-800" летал на релација Истанбул – Бирмингем полетал е во 11.00 часа.

Нешто подоцна заради технички проблем се вратил на аеродромот. Во леталото имало 83 патници, никој од нив не бил повреден при инцидентот.

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika