Вести

  • |

Нова Македонија, 17.08.2010


Авион се урна при слетување, еден загинат


Колумбиски авион „боинг-737“ со 131 патник вчера се урна при принудно слетување, при што едно лице загина, а 127 се повредени

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika