Вести

  • |

МИА, 05.08.2010


Во авионска несреќа во Аризона загина едно лице


Феникс, 4 август 2010 (МИА) - Пилот денеска загина во Аризона кога неговиот авион удрил во зградата, што се наоѓача во близина на аеродромската писта. Инцидентот се случил за време на полетувањето. По падот авионот се запалил. ми/19:59

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika