Вести

  • |

МИА , 26.08.2010


Ирански патнички авион принудно слета во Истанбул


Истанбул, 26 август 2010 (МИА) - Ирански патнички авион принудно слета во Истанбул поради проблеми со моторот. Пилотот на авионот Ербас А300 побарал принудно да слета на аеродромот „Ататурк“ откако му откажал десниот мотое. Авионот летал за Дизелдорф со 209 патници. ми/14:08

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika