Вести

  • |

МИА, 03.08.2010


Патнички авион се урна во Русија


Москва, 2 август 2010 (МИА) - Руски патнички авион од типот Ан-25 со 15 патници и членови на екипажот, се урна вечерва при слетувањето на аеродромот во градот Игарка во рускиот регион Краснојарск. Како што соопшти руското Министерство за вонредни состојби, можно е некои од 10-мината патници и петте членови на екипажот на авионот да ја преживеале несреќата. Причините за уривањето на авионот засега не се познати. сп/20:52

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika