Вести

  • |

МИА , 27.08.2010


Полски товарен авион принудно слета на аеродромот во Талин


Талин, 26 август 2010 (МИА) - Полски товарен авион доцна синоќа принудно слета на аеродромот во Талин откако откажал системот за спуштање на тркалата, соопшти денеска естонската аеродромска служба. Во инцидентот никој не е повреден од четиричлениот екипаж на двомоторниот авион Антонов-26. Поради принудното слетување на Антонов-26 аеродромот во Талин бил затворен неколку часа. ми/15:04

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika