Вести

  • |

МИА, 03.08.2010


Тројца загинати при урнувањето на транспортниот авион на Алјаска


Енкориџ, 2 август 2010 (МИА) - Три лица загинаа во урнувањето на транспортниот авион кој удри во планината Хили во американската држава Алјаска, се запали и предизвика шумски пожар во националниот парк Денали, соопштија денеска официјални претставници. Авионот од типот „Ферчајлд“ Ц-123 е регистриран на компанијата „Ол вест фрејт инкорпорејтид“ од Делта Џанкшон на Алјаска. Засега не се познати причините за урнувањето на авионот. рп/12:37

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika