Вести

  • |

МИА, 27.08.2010


Уште еден ирански патнички авион принудно слета во Истанбул


Истанбул, 26 август 2010 (МИА) - Ирански патнички авион кој сообраќал Техеран - Стокхолм принудно слета во Истанбул поради технички проблеми. Тоа се случи само еден час откако ирански авион кој летал за Дизелдорф, со 209 патници, принудно слета во Истанбул. Пилотот на авионот Ербас А300 побарал принудно да слета на аеродромот „Ататурк“ откако му откажал десниот мотор. И во двата случаи нема повредени луѓе. ми/15:24

  • CAA
  • |
  • Dame Gruev 1, 1000 Skopje
  • |
  • Phone + 389 2 3114 046
  • |
  • Fax + 389 23 115 708

developed by artistika